Logo Przewdonik Katolicki
Archidiecezja poznańska

Nie tylko dla medyków

Błażej Tobolski | 21.10.15r

Czy w ogóle można zaprzestać leczenia człowieka? A jeśli tak, to kiedy? I jak nie przekroczyć cienkiej w tym wypadku granicy moralnej?

Nad tymi zagadnieniami będą się zastanawiali uczestnicy debaty pt. „Granice terapii. Perspektywa medyczna, prawna i etyczna”, która rozpocznie się 24 października o godz. 10 w gmachu Muzeum Archidiecezjalnego (dawnej Akademii Lubrańskiego) na poznańskim Ostrowie Tumskim. Wstęp wolny.
Program spotkania:
„Wspieranie walczącego o życie nie oznacza wydłużania agonii” – prof. dr hab. med. Leon Drobnik
„Daremna / uporczywa terapia u schyłku życia” – prof. dr hab. med. Jacek Łuczak
„Doświadczenie granic terapii – wyzwanie codziennej praktyki lekarskiej” – dr hab. med. Szczepan Cofta
„Prawne aspekty uprawnień i ograniczenia terapii – w świetle aktów prawnych i orzecznictwa” – dr hab. Monika Urbaniak
„Dylematy wokół granic terapii – pytaniem o moralny wymiar postępu w medycynie” – ks. prof. UAM dr hab. Andrzej Bohdanowicz
Debatę, z okazji dnia patrona medyków – św. Łukasza, poprzedzi Msza św., która zostanie odprawiona o godz. 9 w katedrze.
Współorganizatorami wydarzenia są: Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich, Wielkopolska Izba Lekarska, Stowarzyszenie Wspierania Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego BONO SERVIAMUS, Warsztaty Idei Obywateli Rzeczypospolitej oraz Zakład Teologii Moralnej i Duchowości Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki