Logo Przewdonik Katolicki
Archidiecezja poznańska

Muzyczny sierpień w Wolsztynie

Błażej Tobolski | 31.07.15r

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej odbywający się w sierpniu w Wolsztynie, w tym roku po raz 20., wpisał się już na stałe w kulturalną ofertę Wolsztyna.

Wszystko zaczęło się od zachwytu Sławomira Kamińskiego, profesora Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz dyrektora artystycznego festiwalu, nad XIX-wiecznymi, 23-głosowymi organami znajdującymi się w jednym z wolsztyńskich kościołów. Potrafił on również zgromadzić wokół idei festiwalu wiele osób, którym zależy na podnoszeniu poziomu muzycznej kultury duchowej w regionie i sponsorów, dzięki którym w Wolsztynie goszczą wykonawcy zarówno z Polski, jak i z innych europejskich krajów, a także USA i Japonii. W tym roku festiwalowe koncerty będą rozpoczynały się, jak zawsze, o godz. 16.30 w kolejne niedziele sierpnia w kościele pw. Wniebowstąpienia Pana Jezusa w Wolsztynie, a wstęp na nie jest bezpłatny. Do udziału w wydarzeniu zapraszają organizatorzy: parafia pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Wolsztynie i Wolsztyński Dom Kultury. Szczegółowe informacje na www.wolsztyn.poznan.opoka.org.pl/fetiwal.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki