Logo Przewdonik Katolicki
Archidiecezja poznańska

Marsz dla Życia

Błażej Tobolski | 13.05.15r

W najbliższą niedzielę, 17 maja, ulicami Poznania przejdzie Archidiecezjalny Marsz dla Życia. Niech i Ciebie na nim nie zabraknie!

Biorąc udział w Marszu manifestujemy nasze przywiązanie do życia i konieczność jego obrony od poczęcia do naturalnej śmierci. Pokażmy, jak dużo osób jest za życiem będącym najpiękniejszym Bożym darem!
Marsz poprzedzi czuwanie w intencji życia, które odbędzie się 16 maja o godz. 18.30 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego na poznańskiej Wildzie. Podczas niego będzie można podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli 9-miesięcznej modlitwy w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki.
Sam Marsz rozpocznie się natomiast na pl. Wolności o godz. 14.30 festynem rodzinnym, podczas którego wystąpi zespół Trzej Królowanie z parafii pw. Objawienia Pańskiego w Poznaniu. O godz. 15.45 uczestnicy marszu wyruszą Al. Marcinkowskiego, a dalej ulicą Solną, Małymi Garbarami i Estkowskiego, by dojść do katedry. Tam, ok. 16.30, wszyscy chętni będą mogli włączyć się na placu w ogólnopolską akcję „Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II”, a godz. 17.00 wziąć udział we Mszy św. sprawowanej w katedrze.
Marszowi towarzyszy też akcja „Pieluszka dla Maluszka” polegająca na zbiórce pieluch dla dzieci oraz pieluchomajtek dla osób dorosłych, które zostaną przekazane potrzebującym rodzinom, domom dziecka i domowi samotnej matki. Dary przekazywać będzie można również podczas festynu rodzinnego poprzedzającego przemarsz. Szczegółowy program na www.marszdlazycia.pl.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki