Logo Przewdonik Katolicki
Archidiecezja poznańska

Błogosławiona Natalia

Błażej Tobolski | 25.04.16r

Natalia Tułasiewicz, męczenniczka z Ravensbrück, wciąż fascynuje jako zakochana w Bogu i Jego dziełach radosna humanistka.

W dniu 7 maja na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu (Ostrów Tumski, ul. Wieżowa 2/4) odbędzie się konferencja naukowa poświęcona bł. Natalii Tułasiewicz. Rozpocznie ją Msza św., której o godz. 9.00 w kaplicy wydziałowej przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki. Celem konferencji jest przybliżenie duchowości i działalności tej błogosławionej nauczycielki, która wciąż inspiruje tych, którzy się z nią zetkną do przewartościowywania swego życia i coraz bardziej staje się drogowskazem szczególnie dla ludzi aktywnych i poszukujących sensu życia, a nade wszystko dla nauczycieli. Konferencja, współorganizowana przez Centrum Nataliańskie działające przy parafii św. Michała Archanioła w Poznaniu, wpisuje się także w tematykę obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski, do czego nawiązuje temat obrad: „Od chrztu ku radości życia. W 110. rocznicę chrztu bł. Natalii Tułasiewicz”. Szczegóły na www.teologia.amu.edu.pl.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki