Logo Przewdonik Katolicki
Archidiecezja poznańska

Barwy folkloru

Błażej Tobolski | 03.08.15r

Miłośnicy tańca i muzyki ludowej po raz kolejny będą mieli okazję odkrywać i podziwiać folklor, zarówno nasz rodzimy, jak i innych narodów. W dniach 9–16 sierpnia bowiem w Wielkopolsce odbywać się będzie XV Światowy Przegląd Folkloru „Integracje 2015”.

Podczas tegorocznego przeglądu zaprezentują się grupy z Meksyku, Węgier, Ukrainy, Czech, Słowacji, Rosji i Polski. Spotkają się więc podczas niego ze sobą różne tradycje kulturowe, wyrażające się w odmiennych strojach, rodzajach tańców narodowych i towarzyszącej im muzyce. Można jednak liczyć, że razem stworzą one, tak jak to miało miejsce w poprzednich latach, piękne widowisko. Podczas kolejnych dni festiwalu koncerty i warsztaty ludowe dla dzieci odbywać się będą o godz. 17.40 m.in. w Kostrzynie i Swarzędzu (9.08.), w poznańskim Parku Wilsona (10.08.), w Lesznie (11.08.), we Wronkach (13.08.) oraz w Grodzisku Wielkopolskim (14.08.). W tych właśnie miastach zaprezentują się ekipy tancerzy i muzyków z poszczególnych państw, przybliżając także niektóre obrzędy ludowe charakterystyczne dla danych regionów. Organizatorami przeglądu są: Akademia Wychowania Fizycznego (AWF) w Poznaniu, Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe „Integracje” oraz Zespół Tańca Ludowego „Poznań” AWF, a udział we wszystkich odbywających się w jego ramach wydarzeniach jest bezpłatny. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na www.festiwal.awf.poznan.pl.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki