Logo Przewdonik Katolicki
Archidiecezja poznańska

Adopcja – z troski o dziecko

Błażej Tobolski | 02.12.15r

Adopcji i rodzinom zastępczym poświęcone będzie sympozjum naukowe, które odbędzie się 7 grudnia w Poznaniu.

Ogólnopolskie sympozjum naukowe pt. „Rodzina źródłem dobra społecznego. Adopcja – troską o małego człowieka” to kolejne przedsięwzięcie organizowane wspólnie przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Będzie ono, jak zapewniają organizatorzy, okazją do podjęcia głębokiej refleksji nad rolą rodziny w życiu człowieka. – Człowiek do pełnego rozwoju potrzebuje kochającej się rodziny, kochających się rodziców: matki i ojca. Nie zawsze jednak dziecko ma możliwość wychowywać się w środowisku najbardziej odpowiednim dla niego. Wiele dzieci czeka na miłość dorosłych. Potrzebuje przysposobienia. Również wiele małżeństw oczekuje na adopcję dziecka. Niekiedy to oczekiwanie jest bardzo długie – zauważa ks. dr Andrzej Pryba z Zakładu Teologii Moralnej, Duchowości i Katolickiej Nauki Społecznej Wydziału Teologicznego poznańskiego UAM. Czy obecne rozwiązania prawne gwarantują jak najlepszy przebieg procesu adopcji? Jak ośrodki adopcyjno-opiekuńcze przygotowują przyszłych rodziców adopcyjnych do przysposobienia małoletnich? Czy rodzicielstwo zastępcze i adopcja to nowe usługi społeczne? – Poszukiwanie odpowiedzi na te i inne pytania związane z tematem sympozjum będzie przedmiotem głębokiego namysłu zaproszonych gości – zapewnia ks. Pryba.
Sympozjum, w którym udział wezmą m.in. znany etyk ks. prof. Paweł Bortkiewicz, Aleksandra Ratajczak z Chrześcijańskiego Ośrodka Adopcyjnego „Pro Familia” w Poznaniu i ks. dr Stanisław Paszkowski z Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Wrocławskiej, rozpocznie się7 grudnia o godz. 10.00 w w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu (al. Niepodległości 34).

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki