Logo Przewdonik Katolicki
Archidiecezja gnieźnieńska

Prymas Polski tweetuje

Bernadeta Kruszyk | 19.12.14r

Abp Wojciech Polak dołączył do grona tweetujących. 16 grudnia ruszył oficjalny profil @Prymas_Polski. Witając wszystkich prymas życzył radosnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem.

- Ewangelizacja w Internecie nie może zastąpić głoszenia żywego słowa, daje jednak ogromne możliwości i może przynosić dobre owoce jeśli odpowiedzialnie i mądrze z tego narzędzia korzystamy – przyznał Prymas przypominając za papieżem Franciszkiem, a wcześniej Benedyktem XVI i Janem Pawłem II, że przestrzeń wirtualna to wielki ocean możliwości pracy ewangelizacyjnej. – Moja obecność na Twitterze jest odpowiedzią na te papieskie zachęty, by Kościół posługiwał się nowymi środkami w dziele nowej ewangelizacji – dodał. A o czym będzie tweetował? - Nie mam konkretnego planu. Chciałbym, żeby to moje zaangażowanie w tej przestrzeni odczytywać jako szansę spotkania Kościoła ze współczesnym światem. Chcę tam być obecny w duchu Ewangelii i z jej światłem spoglądać na bieżące wydarzenia. Chcę razem z tymi, którzy korzystają z Twittera odkrywać piękno Ewangelii, dzielić się swoją wiarą i mówić o niej innym, także tym, którym z Panem Bogiem jest nie po drodze – mówi abp Polak.
 
 
Bezpośredni link i okno profilu abp. Wojciecha Polaka znaleźć można na stronie internetowej Prymasa www.prymaspolski.pl.


 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki