Czytanie na dziś: Ezdr 9, 5–9; Łk 9, 1–6
Znajomość Biblii powinna być czymś oczywistym nie tylko dla zdeklarowanych wierzących, ale też każdego, kto chce poruszać się w miarę swobodnie po świecie kultury.
Jednak reformatorski impet przerodził się w ruch de facto kontestujący nauczanie Kościoła powszechnego.
Coraz bardziej jestem przekonany, że ten oskarżycielski impet czerpie z niechęci, jaką żywi do papieża seniora ta część niemieckiego Kościoła.
Możemy być dumni, że jako Polacy mamy w tym zrywie solidarności wyraźny udział, a także że głos polskich polityków od początku wybrzmiewał jasno i dobitnie.
Zachęcam więc do wczytania się w fatimskie przesłanie Matki Bożej i Jej prośbę o powierzenie Rosji Jej opiece.
To przerażające, że – pomimo tego smartfonowego fenomenu – można jednak utrzymywać masę społeczeństwa w propagandowej bańce i skutecznie izolować od źródeł prawdziwej informacji.
Teraz, po spotkaniu z cierpiącymi Ukraińcami, łatwiej nam będzie uruchomić wyobraźnię miłosierdzia wobec naszych bliźnich cierpiących gdziekolwiek na świecie.
Przez Moskwę „papież rzymski” postrzegany jest nie tyle jako głowa Kościoła katolickiego, ile jeden z liderów świata Zachodu – zgniłego, zdemoralizowanego i wrogiego Rosji.
Bardzo bym chciał, by współczesnemu światu, w tym chrześcijanom wszelkich wyznań, prawosławie nie kojarzyło się z twarzą Cyryla, lecz Bartłomieja.
Okazuje się, że dla niektórych z tych kobiet zetknięcie z polską ziemią obiecaną jest początkiem nowych dramatów.
-64%
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki