Logo Przewdonik Katolicki
zdjecie

Piotr Dogondke

Teksty tego autora

 • O zmianie procedur udostępniania archiwów, usprawnieniu postępowań lustracyjnych i o stopniowym wygaszaniu pionu śledczego z dr. Łukaszem Kamińskim, prezesem Instytutu Pamięci Narodowej, rozmawiaPiotr Dogondke

  więcej
 • Numery Przewodnika Katolickiego z sierpnia 1920 roku oddają atmosferę czasu, gdy cała Polska, a wraz z nią Europa, wstrzymała oddech wobec sowieckiego najazdu.

  więcej
 • Trzeba zabiegać o prawdę

  Komentarz z 03.08.11r

  Niedawna rocznica wybuchu powstania warszawskiego przypomina potrzebę promocji historii i patriotyzmu we współczesnej Polsce. Muzeum Powstania Warszawskiego jest z pewnością przykładem udanego działania w tej sferze.

  więcej
 • Nie oddawać!

  Komentarz z 21.07.11r

  Wielokrotnie na łamach Przewodnika Katolickiego pisaliśmy o współczesnym prześladowaniu chrześcijan na świecie. Również o szykanach i dyskryminacji, jakich doświadczają wierzący w cywilizowanej Europie.

  więcej
 • Stop bezradności

  Komentarz z 07.06.11r

  Człowiek wobec tragedii dziecka jest bezsilny. Tę bezsilność szczególnie czuje się, gdy sprawcą dramatu jest inne dziecko. Nie możemy jednak tej bezradności ulegać.

  więcej
 • Uczeń też obywatel

  Komentarz z 19.05.11r

  Czy przegłosowana ostatnio ustawa o Systemie Informacji Oświatowej spełnia wymogi nowoczesnego państwa prawa? Czy zasadnym jest gromadzenia tak szczegółowych danych na temat naszych dzieci?

  więcej
 • Nasz wspólny lot

  Komentarz z 14.04.11r

  Ważnym elementem obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej był fakt, że przypomniano ten niewiarygodny wręcz nastrój skupienia i solidarności narodu wobec tragedii. Niestety, dziś nie ma po nim prawie śladu.

  więcej
 • Nasze pieniądze w naszych rękach

  Komentarz z 21.03.11r

  Od 2004 r. możemy sami decydować, na jaki cel przeznaczymy 1 proc. naszego podatku dochodowego. Nie rezygnujmy z tego prawa!

  więcej
 • Sztuka, ale jaka?

  Komentarz z 04.03.11r

  Wydano komiks o Chopinie. Nie da się w związku z tym uniknąć pytania: o promocję jakiej kultury, za nasze pieniądze, chodzi podmiotom odpowiedzialnym?

  więcej
 • Wszystko ma swój czas

  Komentarz z 11.02.11r

  Ostatni wyczyn polskiego podróżnika Aleksandra Doby, który mając 64 lata, przepłynął samotnie kajakiem Atlantyk, mógłby sugerować, że na wszystko zawsze jest czas.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki