Logo Przewdonik Katolicki
zdjecie

Marek Magierowski

Teksty tego autora

 • Zbyt polityczna kara śmierci

  Komentarz z 06.12.11r

  Debata o karze śmierci spadła na nas nagle i niespodziewanie. Nie doszło przecież do żadnego brutalnego zabójstwa, nie zatrzymano żadnego seryjnego mordercy, nie pojawił się ani jeden kontrowersyjny sondaż.

  więcej
 • Wojna na emocje

  Komentarz z 09.11.11r

  Za chwilę będziemy mieli na scenie politycznej prawdopodobnie nową partię prawicową. Gdy piszę te słowa, we wszystkich mediach bryluje Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i jedna z popularniejszych postaci obozu konserwatywnego.

  więcej
 • Dla polskiej prawicy powyborczy krajobraz jest szary i ponury. Prawo i Sprawiedliwość doznało bolesnej porażki, tracąc w stosunku do zwycięskiej Platformy Obywatelskiej blisko 10 punktów procentowych.

  więcej
 • Kto okupuje Wall Street

  Komentarz z 17.10.11r

  Rozlewa się po Ameryce protest młodych ludzi, którzy są zmęczeni kryzysem i sfrustrowani brakiem perspektyw na rynku pracy. Okupacja Wall Street może niedługo zgasnąć, tak jak stało się to w Hiszpanii z Ruchem 15 Maja. Może jednak przerodzić się w...

  więcej
 • Powrót Putina

  Komentarz z 28.09.11r

  Znienacka rozwiązana została jedna z najciekawszych zagadek współczesnego świata polityki: kto będzie rządził na Kremlu po wyborach prezydenckich w 2012 roku.

  więcej
 • Jaka kampania?

  Komentarz z 31.08.11r

  Kampania wyborcza nie ruszyła jeszcze pełną parą, ale można już przewidzieć, jakie tematy i wątki będą w niej dominowały. Otóż będą dominowały tematy błahe i zupełnie nieważne.

  więcej
 • Nie, ale za kilka lat może wyglądać zupełnie inaczej. Europa wkroczyła w jeden z najtrudniejszych okresów w swojej powojennej historii. Po raz pierwszy od lat niektórzy politycy i komentatorzy poważnie zastanawiają się nad możliwością rozpadu...

  więcej
 • Europa musi chronić rodzinę, by przetrwać

  więcej
 • Prezydencja bez cudów

  Komentarz z 09.06.11r

  Kiedyś prezydencja Unii to było coś! Prawdziwe święto dla państw i ich przywódców, szansa na wypromowanie własnego wizerunku, pochwalenie się rodzimą kulturą, osiągnięciami naukowymi.

  więcej
 • Jeśli uznamy, że polityka jest pewnego rodzaju teatrem, musimy także oceniać polityków tak jak oceniamy aktorów: czy mają odpowiednią dozę talentu, czy są naturalni, pracowici, czy potrafią porwać publiczność swoją grą. A i sami politycy...

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki