Logo Przewdonik Katolicki
zdjecie

Marek Magierowski

Teksty tego autora

 • Katastrofa made in Germany

  Komentarz z 16.09.15r

  Na Angelę Merkel patrzyłem zawsze z mieszaniną szacunku, podziwu i irytacji. Dbałość o interesy swojego państwa, żelazna ręka w kierowaniu własnym ugrupowaniem politycznym, niezwykła, psychiczna siła.

  więcej
 • Niektóre kraje zaczynają rozglądać się dookoła i zastanawiają się, czy możliwe jest życie poza Unią – z innymi priorytetami, innymi sojusznikami.

  więcej
 • Powrót przemysłu pogardy?

  Komentarz z 26.02.15r

  Kampania prezydencka jeszcze na dobre się nie zaczęła, ale już wiadomo, że będzie obfitowała w personalne ataki, brudne chwyty retoryczne, upokarzające komentarze.

  więcej
 • Era Luksemburczyka

  Komentarz z 05.11.14r

  Od 1 listopada w Brukseli oficjalnie nastała epoka Jean-Claudea Junckera i jego unijnego rządu. José Manuel Barroso, dotychczasowy szef Komisji Europejskiej, pożegnał się ze stanowiskiem po dwóch pięcioletnich kadencjach.

  więcej
 • Kumulacja lęków wokół eboli

  Komentarz z 21.10.14r

  Niemal cały Zachód pogrążył się w atmosferze lęku. Tak jakby w powietrzu wisiała katastrofa dotąd niespotykana, która odbierze nam wszystko to, co było nam dotąd drogie. Tak jakby miał się nagle skończyć piękny sen o spokojnym, stabilnym życiu...

  więcej
 • Rząd dryfu

  Komentarz z 23.09.14r

  Ewa Kopacz stworzyła rząd, który na pozór niewiele różni się od poprzedniego. Gdy jednak przyjrzeć mu się bliżej, okaże się, że zmiany są dość znaczące.

  więcej
 • W mojej ocenie, po zestrzeleniu malezyjskiego boeinga w relacjach Zachodu z Rosją nastąpiła wyraźna zmiana. Pytanie tylko, czy Rosja przestraszy się coraz ostrzejszych sankcji?

  więcej
 • Polacy, nic się nie stało

  Komentarz z 01.07.14r

  Jak to bywa z politycznymi skandalami, także afera taśmowa przetacza się przez Polskę w formie niestabilnej sinusoidy. Najpierw uderza w premiera Tuska i Platformę, potem skręca i słabnie, potem uderza znów, i raz jeszcze gaśnie, wybucha ze zdwojoną...

  więcej
 • Ta historia nie jest czarno-biała, nie ma wniej krystalicznych bohaterów, nie wszystko jest jasne iprawdopodobnie nigdy wszystkiego się na jej temat nie dowiemy. Pewne jest jednak, że Polska jest wnajtrudniejszym kryzysie politycznym od 25 lat.

  więcej
 • Przed nami wybory do Parlamentu Europejskiego. Przebieg leniwie prowadzonej kampanii wyborczej jest w tym roku taki, że niewykluczone, iż w wieczór wyborczy 25 maja dwie największe partie ogłoszą swój sukces.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki