Logo Przewdonik Katolicki
zdjecie

Łukasz Kaźmierczak

Dziennikarz

politolog, od 2003 roku dziennikarz „Przewodnika Katolickiego”.

Zdejmij maskę!

26.02.15r

Precyzyjnie, w punkt, bez owijania w bawełnę. Tegoroczne wielkopostne rekolekcje głosi karmelita Bruno Secondin, a odbiorcami są Papież Franciszek, Kurii Rzymska, a pośrednio również cały chrześcijański świat.

Aby wejść na właściwą wielkopostną drogę nawrócenia, trzeba przede wszystkim odkryć na nowo „najgłębszą prawdę o nas samych, wyjść z ukrycia” i „zdjąć z siebie wszelką maskę, wyzbyć się wszelkiej dwuznaczności” - stwierdził włoski kaznodzieja, który motywem wiodącym czterodniowych rekolekcji uczynił postać Eliasza. I tak jak prorok został wezwany przez Pana do wyjścia, tak i my musimy porzucić tajność, w której często się kryjemy i która niejednokrotnie bywa maskowana przez religijność tylko zewnętrzną, w której brakuje odwagi prawdy. To jest główna konkluzja. Takie to niby proste i oczywiste, a jakże trudne w praktycznym zastosowaniu: począwszy od struktur kościelnych wszystkich szczebli, a skończywszy na zwykłych „niedzielnych wiernych”. Bo ilu z nas, tak z ręką na sercu, może dziś obojętnie wzruszyć ramiona  słysząc apel: "Zdejmij Maskę!"...? No ilu...?

Komentarze

Zostaw wiadomość

  • awatar
    kk
    26.02.2015 r., godz. 18:43

    Niestety nie wielu ..............ale zawsze można znaleźć się w gronie próbujących

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki