Logo Przewdonik Katolicki
zdjecie

Łukasz Kaźmierczak

Dziennikarz

politolog, od 2003 roku dziennikarz „Przewodnika Katolickiego”.

Widziałem mały dżihad

27.08.15r

Kilkuletni malec niezbyt wprawnymi ruchami wielkiego noża odcina głowę pluszowego misia. Filmujący to zachwycony ojciec wykrzykuje: „Allah Akbar!” A to wszystko na tle flagi Państwa Islamskiego.

Właściwie nie potrzeba tutaj ani żadnego specjalnego komentarza, ani przywoływania ludowych powiedzonek w stylu „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”. Filmowy obraz mówi wszystko. Porażające, przerażające i pokazujące, że dzieci naprawdę stają się częścią zbiorowej szaleńczej spirali przemocy rozpętanej przez radykalnych islamistów.
Gwoli uzupełnienia, na wypadek gdyby ktoś myślał, że to tylko taki filmowy „żarcik” czy  niepoważna prowokacja: niestety, to jest prawda. Wszelkie doniesienia z Państwa Islamskiego potwierdzają, że dżihadyści wychowują sobie nowych janczarów. Szkolą małe dzieci do zabijania – w tym także sieroty, których rodziny zostały wcześniej wymordowane przez ISIS. O istnieniu tego typu obozów poinformował niedawno m.in. brytyjski „The Times”. Jedno z uwolnionych dzieci powiedziało dziennikarzowi gazety: „Oni uczyli, jaki jest najlepszy sposób obcinania głowy i w który punkt na szyi powinniśmy kierować ostrze”. Pytanie, jak wielu młodych ludzi na Bliskim Wschodzie – i nie tylko tam - pobiera dziś „lekcje” w takich „szkołach”?

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki