Logo Przewdonik Katolicki
zdjecie

Łukasz Kaźmierczak

Dziennikarz

politolog, od 2003 roku dziennikarz „Przewodnika Katolickiego”.

Co zamierzacie zrobić?

23.04.15r

Kwestia imigrantów – zarówno legalnych jak i tych nielegalnych – jest wyzwaniem, które nierozwiązane prędzej czy później wywróci bogatą Europę do góry nogami.

Sprawa najpilniejsza to oczywiście stanięcie twarzą twarz wobec ogromnego dramatu uciekinierów z Afryki, którzy w ostatnich tygodniach szturmują europejskie wybrzeża. Niewyobrażalna tragedia ludzka, śmierć ponad tysiąca niewinnych osób i perspektywa następnych, którzy za chwilę wykupią od przemytników żywego towaru „bilet w jedną stronę” -  wszystko to stawia pod ścianą europejskich polityków i karze im zadać pytanie: Co zamierzacie z tym fantem zrobić? Bo coś przecież musicie, prawda? I ma rację przewodniczący Komisji Biskupów Wspólnoty Europejskiej (COMECE), kard. Reinhard Marx, przypominając, że  ratowanie życia ludzkiego na Morzu Śródziemnym „nie jest piłeczką gry politycznej, ale ludzkim obowiązkiem zgodnym z moralnymi zasadami Europy”. I dlatego czekamy wreszcie na konkretne działania.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki