Logo Przewdonik Katolicki
zdjecie

Łukasz Kaźmierczak

Dziennikarz

politolog, od 2003 roku dziennikarz „Przewodnika Katolickiego”.

Będzie się działo

31.12.15r

Nie wierzę specjalnie w magię dat, jakiś wyjątkowy przełom, nowe otwarcie itp. – od czasu do czasu jednak hasło Nowy Rok oznacza rzeczywiście konkretny powiew "nowego". I taki będzie zapewne nadchodzący 2016 r.

Kontynuacja „Dobrej Zmiany” po tegorocznych - wciąż jeszcze piszę „tegorocznych” - wyborach prezydenckich i parlamentarnych – to czeka Polskę. Nowa fala uchodźców szturmujących bramy europejskiego raju - według wstępnych szacunków być może nawet większa niż ta, z którą mieliśmy do czynienia w 2015 roku – to na Starym Kontynencie. Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, na które z uwagą będzie patrzył cały świat, podobnie jak na próbę powstrzymania i zduszenia złowieszczego Państwa Islamskiego i jego samobójczych emisariuszy. Wreszcie zmiana, która z nich wszystkich wydaje mi się najbardziej dalekosiężna w skutkach, czyli  decyzjach władz komunistycznych Chin o zniesieniu od 1 stycznia 2016 obowiązkowej „polityki jednego dziecka” i zgoda na posiadanie dwójki dzieci.
Zaiste, będzie się działo… 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki