Czytanie na dziś: Iz 25,6–10a; Mt 15,29–37
Rozmowa z abp. Stanisławem Gądeckim, przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, o relacjach państwo-Kościół
Lena przyjechała do Poznania z Damaszku. Razem z mężem Nidalem i synem Rafim. – Przez pięć lat cierpieliśmy prześladowanie ze wszystkich stron. Teraz jesteśmy tutaj. Co dalej?
O tym jaki charakter powinna mieć pomoc ofiarowana uchodźcą z abp. z abp. Stanisławem Gądeckim ozmawia ks. Wojciech Nowicki, Radio Emaus
W Kazaniu na górze Jezus zapewnia: „Proście, a otrzymacie”. A my często mamy wrażenie, że nie otrzymujemy. „Modlicie się, a nie otrzymujecie, bo się źle modlicie” – twierdzi św. Jakub. Jak więc powinniśmy się modlić?
Właśnie mija 120 lat od chwili, gdy ukazał się pierwszy numer „Przewodnika”. Choć na przestrzeni ostatnich 60 lat kilkakrotnie zmieniał swą szatę graficzną, pozostaje wierny tradycji pisma katolickiego dla rodzin.
Eucharystia nie może być polem, gdzie rośnie nienawiść czy pogarda dla braci i sióstr. Rozmowa z Pawłem Milcarkiem - filozofem, publicysta, redaktorem naczelnym kwartalnika „Christianitas”
Potrzebujemy w Kościele właśnie takiej dyskusji, która nie stawia w opozycji, nie wyklucza, ale potrafi łączyć tych, którzy znajdują się po stronie jednego i drugiego „i”
Życie trzeba jakoś organizować, aby nie było anarchii. Dlatego tworzymy instytucje, zasady, procedury. Nie możemy jednak zapominać, że one czemuś służą. I to, czemu służą, jest zawsze sprawą pierwszorzędną.
Niezależnie od tego, jak postrzegamy pandemię i jak oceniamy związane z nią działania, warto spojrzeć na nią jako na szansę, by odnowić swoją wiarę i zaangażowanie.
Czy takie słowa są jedynie niepotrzebnymi incydentami, czy może odsłaniają pewną postawę, która znajduje zrozumienie w szerszym gronie?
-15%
-67%
-13%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki