Logo Przewdonik Katolicki
zdjecie

ks. Jarosław Czyżewski

Kapłan Archidiecezji Poznańskiej, wyświęcony w 2014 r. Magister politologii i teologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Watykan-Palestyna

20.05.15r

Wkrótce ma zostać podpisana umowa między Stolicą Apostolską a Państwem Palestyńskim.

jej podstawie w Palestynie, państwie, gdzie przeważa islam, przyznaje się Kościołowi osobowość prawną, uznaje się jego miejsca kultu i legalizuje jego społeczną i charytatywną działalność. Wierzącym przyznaje się wolność wyznania i sumienia. Jednocześnie watykański rzecznik prasowy ks. Federico Lombardi przypomniał, że Stolica Apostolska uznaje Państwo Palestyńskie już od roku 2012, odkąd jest ono obserwatorem przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Kilka dni zakończeniu prac komisji watykańsko-palestyńskiej, która przygotowała tekst umowy o relacjach wzajemnych Ojciec Święty przyjął prezydenta Państwa Palestyńskiego Mahmuda Abbasa. Przyjechał on do Watykanu na uroczystości kanonizacyjne, podczas których papież włączył w poczet świętych dwie palestyńskie Arabki: s. Marię Alfonsynę Danil Ghattas i s. Marię od Jezusa Ukrzyżowanego.

Dobrze byłoby, gdyby to porozumienie stało się wzorem dla regulacji funkcjonowania Kościoła w innych państwach, gdzie przeważa religia muzułmańska.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki