Logo Przewdonik Katolicki
zdjecie

ks. Jarosław Czyżewski

Kapłan Archidiecezji Poznańskiej, wyświęcony w 2014 r. Magister politologii i teologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Narzucanie wiary?

25.03.15r

Czy obrona życia i sprzeciw wobec aborcji do kwestia wiary?

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego odnosi nas do momentu poczęcia Jezusa z Nazaretu w łonie Maryi. To dzień, w którym wiele osób w Kościele podejmuje duchową adopcję dziecka poczętego (http://glosdlazycia.pl/informacje/swietuj-zycie-zaadoptuj-nienarodzone-dziecko-2/). Wydaje się, że nikt poza Kościołem nie podejmuje tego tematu tak mocno. Ale czy to domena chrześcijan? Czy możemy sobie dawać zamknąć usta zwolennikom aborcji, którzy mówią: „Nie narzucajcie nam swojej wiary”?

W kwestii życia ludzkiego nie ma znaczenia czy ktoś jest wierzący czy nie. Świadczy o tym także fakt, że wśród działaczy antyaborcyjnych jest wiele osób niewierzących, a także działaczy socjalistycznych, którzy z reguły popierają prawną dopuszczalność aborcji. Przykład stanowi Giuliano Amato, były premier Włoch, który uznaje, że jako człowiek lewicy, musi stawać po stronie dyskryminowanych i bezbronnych, a dziś są nimi dzieci nienarodzone. „To nade wszystko dane czysto racjonalne zmuszają mnie do uznania, że życie ludzkie, gdy raz zostanie poczęte, musi być respektowane i prawem chronione”.


 

Komentarze

Zostaw wiadomość

  • awatar
    bruceo
    11.10.2019 r., godz. 17:48

    Skoro poczęcie równa się życie, to dlaczego księża odmawiają pochówku płodów po poronieniu i dlaczego 500+ również powinno być wypłacane na dzieci nienarodzone. A tak na serio - nikt wierzącym "do łóżka" nie zagląda, skąd wobec tego taka chęć o decydowaniu o życiu osób niewierzących?

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki