Logo Przewdonik Katolicki
zdjecie

ks. Jarosław Czyżewski

Kapłan Archidiecezji Poznańskiej, wyświęcony w 2014 r. Magister politologii i teologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Dziękuję

31.12.14r

Zaniedbywana, a tak potrzebna. Trudna, a tak ucząca pokory. Wdzięczność.

„Tak łatwo powiedzieć dziękuję, a jednak tak ciężko!” – zauważył papież Franciszek. Przekonał się o tym sam Jezus, gdy po oczyszczeniu dziesięciu trędowatych, tylko jeden wrócił Mu podziękować. Tymczasem oddanie chwały Bogu za otrzymane od niego dobra pomaga ustawić swoje życie w odpowiedniej perspektywie.

Jesteśmy słabi, ale Bóg jest naszą mocą. On uzdalnia nas i działa przeze nas. Codziennie otrzymujemy od Niego tak wiele. Także za pośrednictwem innych. Dostrzeżenie i podziękowanie za to otwiera i uwalnia. Poszerza spojrzenie i daje wewnętrzny oddech.

Warto dziękować także za trudne momenty. Bo zawsze jest obok Bóg, Który z miłością patrzy na nas i przeprowadza przez to wszystko. Papież Franciszek powiedział: „Wszystko jest Jego darem. Jeśli potrafimy zrozumieć, że wszystko jest darem Boga, jak wielka radość rodzi się w naszym sercu!”.

W życiu potrzeba konkretów. Dlatego warto wypisać sobie na kartce np. 10 rzeczy, które były dobre i błogosławione (choć nie zawsze lekkie i przyjemne) w moim życiu w 2014 roku. Także za te uczynione przez siebie dzięki Bożej łasce. I podziękujmy też naszym bliskim. Za to że są, że nas kochają i że my mamy kogo kochać. Warto.

Redakcja życzy Drogim Czytelnikom błogosławionego 2015 roku!

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki