Logo Przewdonik Katolicki
zdjecie

ks. Jarosław Czyżewski

Kapłan Archidiecezji Poznańskiej, wyświęcony w 2014 r. Magister politologii i teologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Dziedziniec dialogu

15.04.15r

Magdalena Środa i Andrzej Zoll. Adam Michnik i Marek Jurek. A na dodatek kard. Gianfranco Ravasi. Dziś i jutro osoby te będą debatować w ramach tzw. „Dziedzińca dialogu”.

Kwietniowe debaty są jest wstępem do spotkania październikowego, kiedy to w Warszawie pojawią się goście z całego świata.
 

Debaty nazywane inaczej „Dziedzińcem pogan”, są inicjatywą Benedykta XVI polegającą na spotkaniu z niewierzącymi w miejscach świeckich i odpowiadaniu na ich pytania dotyczące Boga i świata. Odbyły się one m.in. w Sztokholmie, Paryżu, w Asyżu. W Polsce po raz pierwszy zostały zorganizowane w Krakowie 20 czerwca 2012 roku na dziedzińcu Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 

Kard. K. Nycz zauważył: „Szukamy punktów stycznych w przestrzeniach wiary, nauki, kultury i życia publicznego. Przez wspólną rozmowę chcemy stworzyć swoistą mapę pojęć, które nas łączą, a także kwestii, które nie przestają dzielić. Nie stawiamy sobie za cel wypracowania kompromisu albo przekonania drugiej strony do swojej racji. Chodzi o spotkanie osób”.


 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki