Logo Przewdonik Katolicki
zdjecie

ks. Jarosław Czyżewski

Kapłan Archidiecezji Poznańskiej, wyświęcony w 2014 r. Magister politologii i teologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Dzieci modlą się o pokój

01.06.16r

Dzisiaj, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, najmłodsi z Syrii modlą się o pokój.

Z inicjatywy Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, w Damaszku, Aleppo, Homs, Tartus i Marmarita dzieci z różnych wyznań chrześcijańskich zbiorą się na wspólnej modlitwie. PKWP podaje, że w tych miastach „przez cały dzień będą odbywać się różne imprezy i wspólne modlitwy, w tym procesje pokoju, podczas których dzieci będą nieść obrazy i figury Dzieciątka Jezus”.

W liście napisanym do papieża Franciszka przez bp. Abdo Arbacha, melchickiego katolickiego biskupa Homs i prawosławnego biskupa Selvanos w imieniu wszystkich dzieci mieszkających w tym mieście czytamy: „Chcielibyśmy, aby nasz kraj ponownie stał się krajem szczęścia i miłości, jak było to kiedyś, w którym będziemy sadzić drzewka oliwne i siać pszenicę, i w którym nie ma spalonej ziemi, gdzie stoją armaty i wyrzutnie rakiet siejących nienawiść”.

Jednocześnie przywódcy katoliccy i prawosławni zaprosili chrześcijan na całym świecie, aby włączyli się duchowo w tę modlitwę o pokój. O tej inicjatywie wspomniał także w ubiegłą niedzielę papież Franciszek: „Dzieci syryjskie zachęcają dzieci z całego świata, by przyłączyły się do ich modlitwy o pokój”. Przyłączmy się i my!

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki