Logo Przewdonik Katolicki
zdjecie

ks. Jarosław Czyżewski

redaktor pomocniczy

Kapłan Archidiecezji Poznańskiej, wyświęcony w 2014 r. Magister politologii i teologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Afryka czeka

25.11.15r

Dzisiaj o godz. 15:00 naszego czasu papież ląduje w Afryce. To jego pierwsza wizyta na tym kontynencie.

W czasie czwartkowej Mszy św. na kampusie uniwersyteckim w Nairobi w Kenii, gdzie ma zgromadzić się 1,5 mln wiernych, Franciszek będzie sprawował Eucharystię na historycznym dla Kenijczyków ołtarzu. Drewniany ołtarz wykonany w 1918 r., w pierwszym zakładzie stolarskim założonym przez misjonarzy Consolata, jest symbolem obecności chrześcijaństwa w tym kraju. Na tym ołtarzu również, w maju tego roku, odprawiono Mszę beatyfikacyjną włoskiej misjonarki, s. Irene Nyaatha Stefani, pracującej w Kenii w latach 1915-1930, zmarłej w wyniku zarażenia się chorobą podczas pielęgnacji pacjenta.

W ciągu kilku dni (25-30 listopada) Ojciec Święty odwiedzi 3 państwa: Kenię, Ugandę oraz Republikę Środkowoafrykańską. Hasłami pobytu w kolejnych krajach będą: „Trwajcie mocni w wierze. Nie lękajcie się”; „Będziecie moimi świadkami”; „Przeprawmy się na drugi brzeg”. W czasie tej 11 zagranicznej pielgrzymki Franciszka, odbędą się spotkania z młodzieżą, duchowieństwem, rządzącymi, z przedstawicielami innych wyznań chrześcijańskich, z muzułmanami. Papież odwiedzi także dzielnicę biedy w Nairobi oraz obóz dla uchodźców w RŚA.


 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki