Logo Przewdonik Katolicki
zdjecie

ks. Jarosław Czyżewski

Kapłan Archidiecezji Poznańskiej, wyświęcony w 2014 r. Magister politologii i teologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

3 ołtarze

23.09.15r

Każde małżeństwo powinno dbać o pielęgnowanie trzech ołtarzy. Jakich?

Chodzi o ołtarz w kościele, o stół w domu i łoże w sypialni małżonków. Mówił o tym podczas Święta Młodych, które odbyło się w ostatnią sobotę w Poznaniu, Robert „Litza” Friedrich, znany z występów w zespołach: Arka Noego, Kazik na Żywo czy Luxtropeda.

Do dbania o budowanie więzi przy wspólnym stole zwrócił się papież Franciszek podczas wczorajszego spotkania z rodzinami na Kubie: „W wielu dzisiejszych kulturach zanikają te przestrzenie, zanikają te chwile rodzinne, wszystko stopniowo zmierza do oddzielania się i izolacji; zanikają wspólne chwile, gdy jesteśmy razem, aby być w rodzinie. (…) Pamiętam ze swej poprzedniej diecezji, jak wiele rodzin opowiadało mi, iż jedyną chwilą, żeby być razem, była zazwyczaj wieczorna kolacja, gdy wracano z pracy, gdy najmłodsi skończyli zajęcia szkolne. Była to szczególna chwila w życiu rodzinnym. Komentowano dzień, co każdy zrobił, porządkowano mieszkanie, przygotowywano ubranie, organizowano podstawowe zadania na następne dni” – powiedział Ojciec Święty.


 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki