Logo Przewdonik Katolicki
zdjecie

ks. Dariusz Madejczyk

redaktor naczelny "Przewodnika Katolickiego" w latach 2006-2012

Teksty tego autora

 • Uważam, że przemoc wobec osób homoseksualnych jest nie do przyjęcia i powinna być odrzucona, chociaż nie oznacza to wcale poparcia dla ich zachowania stwierdził w wywiadzie dla amerykańskiej stacji katolickiej EWTN abp Silvano Tomasi, przedstawiciel...

  więcej
 • Interpretatorzy a sprawa zaufania

  Komentarz z 13.07.11r

  Publikowane ostatnio sondaże mają wspólny mianownik. Pokazują, że słupki poparcia dla wszystkich partii politycznych lecą w dół. I to dość drastycznie.

  więcej
 • Nie wszyscy posłuchali obywateli

  Komentarz z 07.07.11r

  Obywatelski projekt ustawy o całkowitej ochronie życia poczętego został skierowany przez Sejm do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Zdrowia. Większość posłów postanowiła wsłuchać się w głos obywateli.

  więcej
 • Pełna ochrona - bez kompromisu

  Komentarz z 01.07.11r

  Niektórzy politycy i dziennikarze dziwią się, że biskupom nie wystarcza tzw. kompromis aborcyjny. Z niezrozumiałych dla mnie względów nie przyjmują do wiadomości, że nie można się godzić na zabijanie dzieci.

  więcej
 • Uważam że (pisane zwyczajnie)

  Komentarz z 24.06.11r

  Po poniedziałkowej prezentacji okładek tygodników w jednym z telewizyjnych serwisów informacyjnych postanowiłem spojrzeć także na te z kilku ostatnich tygodni. Zadziwiająco zgodny jest w nich kierunek myślenia.

  więcej
 • Marsz kosmitów

  Komentarz z 17.06.11r

  Przez dwa dni minionego weekendu byłem poza zasięgiem telewizji. Tu i ówdzie dochodził tylko do mnie głos z radia. Wysłuchanie wiadomości po 48-godzinnej przerwie było jak wejść w nowy świat.

  więcej
 • Hiszpańska przyszłość

  Komentarz z 26.05.11r

  Podrzucanie tematów ideologicznych w czasie kampanii wyborczej nie pomoże Polsce i Polakom, podobnie jak nie pomogło Hiszpanom.

  więcej
 • Z bp. Wiesławem Alojzym Meringiem, ordynariuszem diecezji włocławskiej, która obchodzi 600-lecie konsekracji katedry, rozmawia ks. Dariusz Madejczyk, redaktor naczelny

  więcej
 • Bez zaproszeń

  Komentarz z 10.05.11r

  Marsz dla Życia, który 8 maja przeszedł ulicami Szczecina, zgromadził ponad 15 tys. osób. Przyszły całe rodziny młodzież, dzieci, dorośli. Uczestników co roku jest więcej.

  więcej
 • W związku z beatyfikacją Jan Pawła II różnej maści publicyści i komentatorzy przeżyli moment zatroskania, a nawet lęku, że nowy błogosławiony może stracić na beatyfikacji.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki