Logo Przewdonik Katolicki
zdjecie

ks. Dariusz Madejczyk

redaktor naczelny "Przewodnika Katolickiego" w latach 2006-2012

Teksty tego autora

 • Tolerancja… dla braku tolerancji

  Komentarz z 14.10.11r

  Wcale żeśmy tego nie planowali, a jednak Aktualności sprzed wieku, redagowane przez red. Adama Suwarta, poświęcone tym razem obronie krzyża, nabierają dziś dodatkowo aktualności za sprawą tego, co dzieje się w Polsce.

  więcej
 • Mam nieodparte wrażenie, że dobrze by było, gdyby Kościół wyniki ostatnich wyborów parlamentarnych odczytał w łączności z tym, co znajdujemy w książce Katolicyzm polski ciągłość i zmiana ks. prof. Janusza Mariańskiego.

  więcej
 • Nowy zapał

  Komentarz z 07.10.11r

  Ewangelizację trzeba prowadzić w nowy sposób, bo ludzie współcześni są inni, nowi, panuje odmienna kultura, nowa mentalność powiedział abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji na spotkaniu...

  więcej
 • Zasłona milczenia

  Komentarz z 19.09.11r

  Nie będę wzywał do niekupowania Newsweeka, nie napiszę doniesienia do Rady Etyki Mediów ani nie będę zachęcał do wytoczenia procesu o obrazę uczuć religijnych Palikotowi.

  więcej
 • O niszczeniu Biblii i pomników

  Komentarz z 07.09.11r

  Zniszczenie pomnika upamiętniającego Żydów spalonych w Jedwabnym. Uniewinnienie artysty (?), który znieważa Biblię dla chrześcijan księgę świętą. Czy te fakty mają ze sobą coś wspólnego?

  więcej
 • Powtórka z rozrywki?

  Komentarz z 02.09.11r

  Ostatni weekend wakacji upłynął pod znakiem przedwyborczych przepychanek i tłumaczenia, co kto chciał powiedzieć. Zwłaszcza, co chciał powiedzieć i o kim myślał poseł Hofman.

  więcej
 • Pokazać młodym Jezusa

  Komentarz z 16.08.11r

  Spotkanie Ojca Świętego Benedykta XVI z młodzieżą w Madrycie to dobra okazja, by spojrzeć na religijność polskiej młodzieży i postawić pytania o perspektywy jej religijnego rozwoju

  więcej
 • Koleją na dwa Przystanki

  Komentarz z 09.08.11r

  Wakacje to nie tylko czas festiwali, ale również ogromnej liczby spotkań ewangelizacyjnych, które miały i mają jeszcze miejsce w całej Polsce. Coraz bardziej widać, że nie wystarcza nam duszpasterstwo i wchodzimy na drogi nowej ewangelizacji.

  więcej
 • O biskupiej posłudze, rodzinie i wsparciu, którego potrzebują powołani do służby Bożej, z abp. Stanisławem Nowakiem, metropolitą częstochowskim, rozmawia ks. Dariusz Madejczyk

  więcej
 • Ojcowskie wychowanie

  Komentarz z 26.07.11r

  Jako wakacyjną lekturę wziąłem sobie w tym roku niekonkurencyjne wobec Przewodnika pismo, z okładki którego chłopak z pierwszokomunijną świecą, książeczką do nabożeństwa i wystawionym językiem krzyczał do mnie: Nie chodzą do kościoła.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki