Logo Przewdonik Katolicki
zdjecie

Ks. Krzysztof Wętkowski

Teksty tego autora

 • Wyzwania Roku Wiary

  Komentarz z 22.10.12r

  Nie wiemy, co przyniesie rozpoczęty już Rok Wiary. Tego, czego możemy być niemal pewni, to szczególnej mobilizacji sił zła. Taka jest bowiem ewangeliczna zasada, że jeśli podejmuje się trud i wysiłek w poznawaniu, czy też pogłębianiu więzi z Bogiem...

  więcej
 • Takimi słowami przedstawił się Libańczykom Benedykt XVI, rozpoczynając swoją kolejną pielgrzymkę. Została ona przez komentatorów uznana za szczególnie trudną. Zresztą chyba każda z pielgrzymek obecnego papieża za taką jest uważana.

  więcej
 • Rzecz woła do właściciela

  Komentarz z 20.07.12r

  Tak mówi stara zasada prawa rzymskiego, do dzisiaj respektowana w krajach cywilizowanych. Warto o niej przypomnieć w polskim kontekście. Jeszcze niedawno, przez wiele tygodni Polacy byli dosłownie medialnie bombardowani informacjami środków...

  więcej
 • Tydzień Biblijny

  Komentarz z 25.04.12r

  Rozpoczęty w ostatnią niedzielę Tydzień Biblijny ma za zadanie propagowanie nie tylko czytania Pisma Świętego, ale przede wszystkim uczenie umiejętności życia słowem Bożym na co dzień, czyli inaczej mówiąc słuchania i posłuszeństwa Słowu Boga.

  więcej
 • Marsze dla życia – przebudzenie?

  Komentarz z 26.03.12r

  Po raz kolejny obchodziliśmy w uroczystość Zwiastowania Pańskiego Dzień Świętości Życia. Natomiast dzień wcześniej, 24 marca obchodzony był Narodowy Dzień Życia.

  więcej
 • Tydzień modlitw i dialogu

  Komentarz z 31.01.12r

  Przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa takie było tegoroczne hasło Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan (18-25 stycznia). Przeżywając po raz kolejny ten czas, trzeba też pamiętać, że sytuacja w Polsce jest bardzo szczególna.

  więcej
 • Rok Wiary

  Komentarz z 04.01.12r

  Rok 2012, łącznie z rokiem 2013, będzie w Kościele Rokiem Wiary. Tak zapowiedział Benedykt XVI już kilka miesięcy temu. Ogłoszenie inicjatywy nastąpiło rok przed rozpoczęciem jej realizacji.

  więcej
 • Madryt w mediach

  Komentarz z 30.08.11r

  Trzeba też podziękować Telewizji Trwam oraz rozgłośniom katolickim za bogatą obsługę medialną spotkań młodzieży z Ojcem Świętym. Słowa te, nawiązujące oczywiście do Światowego Spotkania Młodych w Madrycie, znalazły się w komunikacie z obrad biskupów...

  więcej
 • Święci na wakacje (i nie tylko)

  Komentarz z 26.07.11r

  Połowa wakacji to dla mediów trudny czas. Brakuje codziennych newsów, których niezawodnymi dostarczycielami są politycy. Na szczęście także oni wyjeżdżają na urlopy.

  więcej
 • Wiara musi być przekazywana

  Komentarz z 24.06.11r

  Jesteśmy obecnie w okresie przeżywania ważnych tajemnic naszej wiary.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki