Logo Przewdonik Katolicki
zdjecie

Krzysztof Mielnik-Kośmiderski

Teksty tego autora

 • Przez kilka ostatnich miesięcy toczyła się bitwa o życie nienarodzonych dzieci, których los miał zostać przypieczętowany przez zliberalizowanie tzw. ustawy aborcyjnej. Wniosek został odrzucony.

  więcej
 • Brytyjska logika

  Krzysztof Mielnik-Kośmiderski, EdynburgPrzewodnik Katolicki 39/2019

  Mimo że świat zaczął patrzeć na nich z niekłamanym politowaniem, wielu Wyspiarzy w sprawie brexitu nadal stara się robić dobrą minę do złej gry.

  więcej
 • Boris Johnson porównywany jest do Donalda Trumpa. Nie bez powodu. Z amerykańskim prezydentem łączą go choleryczne usposobienie, poczucie własnej nieomylności, zamożność i… rozwichrzona fryzura.

  więcej
 • Quo Vadis, Wielka Brytanio?

  Krzysztof Mielnik-Kośmiderski, EdynburgPrzewodnik Katolicki 17/2019

  Brytyjczycy zaczynają mieć dosyć brexitu. Społeczne zmęczenie tym tematem nie jest jednak – niestety – równoznaczne ze wzrostem poziomu akceptacji wobec imigrantów. Także Polaków.

  więcej
 • Kłopoty na Zielonej Wyspie

  Krzysztof Mielnik-Kośmiderski, EdynburgPrzewodnik Katolicki 7/2019

  Przed miesiącem brytyjscy parlamentarzyści głosowali nad przyjęciem umowy rozwodowej wynegocjowanej przez brytyjską premier Theresę May i liderów Unii Europejskiej. Już kilka tygodni przed głosowaniem w kuluarach głoszono, że dokument – dalece odbiegający...

  więcej
 • W centrum chaosu

  Krzysztof Mielnik-Kośmiderski, EdynburgPrzewodnik Katolicki 2/2019

  Choć do opuszczenia Unii Europejskiej pozostało zaledwie dwa i pół miesiąca, w Wielkiej Brytanii wciąż nie widać końca negocjacji dotyczących warunków brexitu. Na rynkach wzmaga się nerwowość. Martwią się też Polacy zamieszkujący Wyspy.

  więcej
 • Sen w parku recepta na bezdomność

  Krzysztof Mielnik-Kośmiderski, EdynburgPrzewodnik Katolicki 50/2018

  Czy kampania społeczna namawiająca ludzi do nocowania pod gołym niebem w środku grudnia, może się udać? Organizatorzy akcji „Sleep in The Park” nie tylko udowadniają, że tak, ale pokazują też ogrom możliwości drzemiących w innowacyjnym podejściu do...

  więcej
 • Wielka niewiadoma

  Krzysztof Mielnik-Kośmiderski, EdynburgPrzewodnik Katolicki 47/2018

  Choć do planowanej daty brexitu pozostały raptem cztery miesiące, kwestia przyszłych relacji między Zjednoczonym Królestwem a Unią Europejską wciąż pozostaje niewyjaśniona. Na domiar złego, z drżącego w posadach rządu odchodzą kolejni ministrowie.

  więcej
 • Szkocki hołd dla generała Maczka

  Krzysztof Mielnik-Kośmiderski, EdynburgPrzewodnik Katolicki 46/2018

  W Edynburgu, tuż obok miejskiego ratusza, odsłonięto ławkę z brązu z siedzącą nań postacią gen. Stanisława Maczka. Jeden z najwybitniejszych polskich dowódców XX wieku, spędził w stolicy Szkocji kilkadziesiąt lat powojennego życia.

  więcej
 • Brexit na ostatniej prostej

  Krzysztof Mielnik-Kośmiderski, EdynburgPrzewodnik Katolicki 32/2018

  Jeszcze w tym miesiącu w północno-zachodniej Anglii ruszy pilotażowy program rejestracji obywateli krajów unijnych. Londyn chce możliwie szybko „odhaczyć” kwestię imigrantów, szykując się do finałowej batalii o swoje interesy na kontynencie.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki