Czytanie na dziś: Tb 12, 1b. 5–15. 20; Mk 12, 38–44
Kolejny rok w tej samej klasie – dramat dla dziecka, rodzica, wychowawcy. Ale repetowanie może być szansą, bo sztuką jest umieć z popełnionych błędów wyciągać wnioski.
Z Portugalczykami Tó i Zé Soares, międzynarodową parą odpowiedzialną ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, o pokonywaniu trudności w małżeństwie i dawaniu siebie innym rozmawia Kamila Tobolska.
Dziewięćdziesiąt pięć lat – tyle wynosi różnica wieku między najstarszym a najmłodszym uczestnikiem spotkań przedszkolaków i seniorów, które odbywają się w Domu pod Aniołem w Jelitowie. Na wspólnych kontaktach korzystają oba pokolenia.
Jako dojrzali ludzie przewrócili swoje życie do góry nogami. Wyjechali na misje. Dla Barbary i Aleksandra Szanieckich domem stała się Tanzania.
Na bocznych drzwiach busa, którym przemieszczają się po kraju, napisali: „Pragniemy, aby Droga była w drodze. By docierała do miejsc, gdzie ludzie potrzebują i poszukują Prawdy”.
Natychmiastowego zatrzymania wprowadzania reformy edukacji żądają rodzice przeciwni zmianom w polskim szkolnictwie. By osiągnąć zamierzony cel, postanowili posłużyć się nawet własnymi dziećmi.
W tym domu obowiązuje prosta zasada: przyjąć, pokochać i pozwolić odejść. Tak działa pogotowie rodzinne. – Kiedy czujemy się już bardzo zmęczeni, Pan Bóg daje nam kolejne dziecko – mówią Beata i Adam. Teraz mają ich siedmioro.
Rozmowa z siostrą Brygidą Maniurką ze Zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi posługującą w Aleppo o tym, jak wygląda codzienność w tym mieście i jaka pomoc jest potrzebna jego mieszkańcom
Z prof. Grzegorzem Łęcickim, teologiem i medioznawcą, autorem książki Antymatki o realizowanej w zły sposób matczynej miłości i o tym, jak sobie z nią radzić, rozmawia Kamila Tobolska.
Z Eweliną Telejko, psychologiem i psychoterapeutą, o niesieniu wsparcia osobom chorym na nowotwór rozmawia Kamila Tobolska.
-15%
-80%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki