Czytanie na dziś:
Dziś, będąc już mamą ośmiorga dzieci, Anna wie, jak ważne jest mówienie o tym, co najtrudniejsze. Robi to po to, aby inni, podobnie doświadczeni przez los, znaleźli nadzieję, której wcześniej jej brakowało.
Z Anną Krzywicką-Filuś, psychologiem, o tym, jak reagować w przypadku molestowania seksualnego dzieci i jak je przed nim chronić rozmawia Kamila Tobolska
Mówi się, że osoba cierpiąca na chorobę Alzheimera jest jak dziecko. Dziecko jednak szybko się uczy i rozwija. A chory na alzheimera stopniowo „gubi” wszystko, czego się nauczył i co poznał.
Bólu, jakiego doświadczają osoby, którym zmarł małżonek, nie jest w stanie wyobrazić sobie ktoś, kto tego nie przeżył. Często zmniejsza się wtedy grono znajomych, bo wielu z nich po prostu nie wie, jak się zachować. Z czasem pojawia się też pytanie: Czy...
– On jest moim wszystkim. A ja jestem dla niego nie tylko mamą i opiekunką, ale też rękoma i nogami – opowiada mama niepełnosprawnego od urodzenia Bronka.
Rozmowa o wspieraniu rodziców niepełnosprawnych dzieci z Aleksandrą Pilimon, współzałożycielką i prezesem Stowarzyszenia „Potrafię Więcej”
Rodzicom spodziewającym się narodzin nieuleczalnie chorego dziecka bezwzględnie należy się pomoc. Bo przecież razem łatwiej przejść trudny czas.
Macierzyństwo nie zawsze jest wyczekiwane, czasem po prostu zaskakuje. I zmienia życie – tym bardziej, jeśli ma się naście lat. Jednak dzięki wsparciu życzliwych osób i w takiej sytuacji można się odnaleźć.
Takie historie naprawdę się zdarzają. A trzeba przyznać, że ta miłość miała porządnie pod górkę. Na szczęście na drodze Aldony i Tomka stanęli odpowiedni ludzie, ale na „happy end” muszą już sami sobie zapracować.
‒ Tę pracę trzeba kochać. Nie da się inaczej – przyznają siostry. Dzięki temu ich niepełnosprawne dzieci czują się tu jak w domu. To po prostu „Nasz dom”.
-15%
-64%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki