Logo Przewdonik Katolicki
zdjecie

Jolanta Hajdasz

In vitro obok nas

24.07.14r

W cieniu batalii o prof. Chazana toczy się kolejna fundamentalna sprawa dla ochrony życia w Polsce.Właśnie teraz rząd wprowadza przepisy, które mają sankcjonować finansowanie z budżetu państwa w naszym kraju metody sztucznego zapłodnienia, czyli procedurę in vitro.

 W cieniu batalii o prof. Chazana toczy się kolejna fundamentalna sprawa dla ochrony życia w Polsce. Właśnie teraz rząd wprowadza przepisy, które mają sankcjonować finansowanie z budżetu państwa w naszym kraju metody sztucznego zapłodnienia, czyli procedurę in vitro. Projekt ustawy w tej sprawie przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia trafił właśnie do konsultacji społecznych. Nawet jeśli zwolennicy tych przepisów podkreślają ich „humanitaryzm”, czyli np. konieczność wprowadzenia kary pozbawienia wolności za niszczenie zarodków, zakaz ich sprzedaży czy prowadzenia na nich prób klonowania, to już samo wskazanie tych potencjalnych przestępstw stawia włosy na głowie, gdy uświadomimy sobie, co może dziać się z dziećmi poczętymi w ten sposób. Wygląda jednak na to, że od in vitro nie ma już odwrotu. Od roku przecież minister zdrowia, bezczelnie łamiąc konstytucję i wszelkie demokratyczne procedury finansuje w ramach swojego budżetu, a więc z naszych podatków, ten program, ukrywając jego rzeczywistą skuteczność, kwestię bezpieczeństwa dla matki (czy raczej rodziców) i dziecka oraz po prostu jego ludzką niegodziwość. Tymczasem przemilczanie tego, że chore dziecko, którego króciutkie życie obronił prof. Chazan, zostało poczęte metodą in vitro (za piątym razem) jest bardzo wymowne. Widać, że nie jest w interesie potężnego przemysłu in vitro nagłaśnianie tak tragicznego finału powtarzanej tyle razy „cudownej” metody na zdobycie upragnionego dziecka, nawet jeśli dla obrońców życia nie ma znaczenia, jak poczęło się maleństwo, o którego życie walczymy. Za moment jednak darmowe in vitro będzie dla każdego bardziej dostępne niż chemioterapia po operacji nowotworowej. Czy przed zgubnymi skutkami stosowania takich metod rozrodczości zdążymy przestrzec młodzież, zanim przeciwnicy życia zrobią z nich zwolenników tych „humanitarnych” procedur?

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki