Logo Przewdonik Katolicki
zdjecie

Joanna Potocka

niezależny publicysta

Teksty tego autora

 • Warszawa od kilku dni tonie w deszczu. Studzienki nie nadążają z odprowadzaniem wody i w wielu miejscach tworzą się kałuże. Kałuże to test… na wspólnotowość.

  więcej
 • Wobec zła

  Komentarz z 13.12.11r

  III Rzeczpospolita nie szanuje ofiar komunizmu. Stoczniowcy poszkodowani w masakrze na Wybrzeżu w 1970 r., rodziny poległych górników z kopalni Wujek, ojciec Grzesia Przemyka. I tylu innych, których tu nie wymieniam, ale noszę ich w...

  więcej
 • Grecki dramat

  Komentarz z 14.11.11r

  Dziwne są doprawdy koleje losu. Przez wieki ludy azjatyckie najeżdżały granice Europy w nadziei na łupy, jasyr i janczarów. Zabierali to wszystko, co było cenne: młodych chłopców wychowywali na własnych wojowników, branki zamykali w...

  więcej
 • Odpowiedzialność za Polskę

  Komentarz z 29.09.11r

  W moich rodzinnych stronach zgodnie ze starodawnym obyczajem gospodarz po niedzielnej Mszy św. obchodzi swoje włości. Patrzy na kłosy zbóż srebrzące się na polach, wyrosłe ze złotego ziarna wrzuconego w odpowiednim czasie w ziemię. Zrywa jeden z kłos...

  więcej
 • Co to jest oświecenie?

  Komentarz z 31.08.11r

  Na powyższe pytanie Immanuel Kant odpowiedział: Oświeceniem nazywamy wyjście człowieka z niepełnoletności, w którą popadł z własnej winy.

  więcej
 • Wydawałoby się, że żyjemy w wolnym kraju, w demokratycznym ustroju, gdzie nasze prawa i wolności obywatelskie chronione są przez konstytucję.

  więcej
 • Bratanki

  Komentarz z 17.06.11r

  Powstanie na Węgrzech w 1956 r. zaczęło się od manifestacji solidarności Węgrów z Polakami pod hasłem Wszyscy Węgrzy, chodźcie z nami, idziemy za Polakami!.

  więcej
 • Po co nam wspólnota

  Komentarz z 19.05.11r

  Historia panny Moniki i jej dziewięciomiesięcznego synka, nie jest zapewne ani jedyna w swoim rodzaju, ani podejrzewam specjalnie rzadka w Polsce. Jednak ta konkretna, przez medialne nagłośnienie, stała się zaczynem pospolitego ruszenia.

  więcej
 • Rzetelna abdykacja

  Komentarz z 14.04.11r

  Tydzień między rocznicą śmierci papieża a rocznicą katastrofy smoleńskiej był wprost gęsty od wspomnień. I od emocji. Był to także dobry czas na refleksję o Rzeczypospolitej.

  więcej
 • Wiatr z pustyni

  Komentarz z 15.03.11r

  Francuski pisarz Jean Raspail w przejmującej powieści Obóz świętych rysuje wizję upadku Europy pod naporem nieprzebranych rzesz mieszkańców Azji.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki