Czytanie na dziś: Ezd 1, 1–6; Łk 8, 16–18
religioznawca, członek Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi Konferencji Episkopatu Polski
Każdy ułomny fizycznie czy umysłowo człowiek jest osobą mającą wielką, niezbywalną wartość. Jednak niepełnosprawność nie w każdej kulturze postrzegana jest tak samo.
Stawiane w poczuciu lęku i trwogi pytanie: „Czy islam jest religią terrorystów?” dla wielu jest prowokacyjne. Wypływa często z emocji oraz braku elementarnej wiedzy.
Czy w czasach prześladowań chrześcijan prowadzenie dialogu z muzułmanami ma sens? Według Benedykta XVI tak, bo od niego zależy nasza przyszłość. Razem powinniśmy powstrzymać falę fanatyzmu.
Wielu komentujących sprawę uchodźców nie posiada elementarnej wiedzy ani o islamie, ani o realiach kulturowo-społecznych Europy. To prosta droga do wykorzystania problemu dla celów ideologicznych.
Kościół rzymskokatolicki w Chinach postrzegać należy przez pryzmat bardzo bogatej, dostojnej i dumnej cywilizacji chińskiej. Przez wieki Chińczycy uważali, że do Państwa Środka nic dobrego z zewnątrz nie może przyjść.
Nie mamy wyjścia. W obliczu dramatycznych wydarzeń we Francji Kościół jeszcze bardziej musi opowiadać się za dialogiem z muzułmanami.
-67%
-83%
-97%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki