Czytanie na dziś: Iz 61, 9–11; Łk 2, 41–51
Dziennikarka, fotoreporterka. Autorka 2100 publikacji prasowych: reportaży, wywiadów, raportów, tekstów poradnikowych. W ciągu 15 lat swojej pracy dziennikarskiej publikowała w 25 tytułach.
Kto zajmie się moim dorosłym dzieckiem, gdy będę stara czy niedołężna? I co się z nim stanie, gdy mnie już nie będzie? Rodziców dorosłych niepełnosprawnych te pytania wręcz paraliżują.
Z Manuelą Pliżgą-Jonarską o projekcie mediacji przed rozwodem rozmawia Dorota Niedźwiecka
Miał chronić prawa człowieka, nie ochroni niczyich. Od ostatecznego projektu Kodeksu pracy odżegnują się kolejne środowiska, a problem pracowników zatrudnianych na „umowy śmieciowe” pozostaje.
Gdy zmarł Jan Paweł II, chciały postawić mu pomnik inny niż ze spiżu. W głowach miały przesłanie papieża o godności życia. Dziś prowadzą jedyny w Polsce tak wszechstronny ośrodek, który służy człowiekowi od poczęcia do naturalnej śmierci.
Z gorącej dyskusji o niedzielach wolnych od handlu wyłania się o wiele głębszy problem: czterech na pięciu Polaków nie potrafi się relaksować. Co zrobić, by wolne weekendy rzeczywiście nam służyły?
Nieprawdziwa wiadomość o śmierci Benedykta XVI czy konto na Facebooku, na którym ktoś podszywa się pod znanego publicystę. Dociera do nas coraz więcej fałszywych informacji. Jak nie dać się nabrać?
W Polsce lawinowo przybywa żłobków. W tym roku rząd przeznaczył na nie kwotę trzykrotnie wyższą niż w poprzednich latach. Biorąc pod uwagę potrzeby rodziców i małych dzieci, te pieniądze można by wydać lepiej.
Trudna historia może dzielić lub łączyć. On, były więzień obozu, chce opowiadać o piekle Auschwitz i Birkenau. Oni, Niemcy i Austriacy, chcą słuchać. Każdy przekracza tutaj siebie
Ciepło, radość, satysfakcja – tak mówią o swojej pracy. Mimo że jest w niej naprawdę ciężko, bo opiekują się nieuleczalnie chorymi. Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” jest dziś największym domowym hospicjum dziecięcym w Polsce.
Psycholodzy długo nie zdawali sobie sprawy, jak trwałe skutki wywołuje wojna. Dziś, dzięki badaniom naukowym odkrywamy, że II wojna światowa „wciąż w nas tkwi”.
-15%
-71%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki