Logo Przewdonik Katolicki
zdjecie

Błażej Tobolski

Redaktor odpowiedzialny za dodatek poznański

Absolwent teologii i historii na UAM w Poznaniu

Śpieszmy się z pomocą

26.02.16r

Z jednej strony Europa panicznie boi się imigrantów stojących u jej bram, ale z drugiej wciąż niewiele robi, by mogli normalnie żyć u siebie.

– Nie wszystkim jesteśmy w stanie pomóc. Ale musimy pomóc tym, którym możemy – podkreśla przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki, który właśnie wrócił z ogarniętej wojną Syrii zachęcając do włączenia się w pomoc, jaką niosą tamtejszym mieszkańcom takie organizacje jak Caritas czy Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Jednocześnie potrzebne jest podjęcie zdecydowanych i efektywnych działań, które doprowadziłyby do zakończenia trwającej w tym rejonie od wielu już lat wojny. Sytuacja żyjących tam jeszcze ludzi jest bowiem dramatyczna. Trudno powiedzieć ile jeszcze wytrzymają u siebie, a z pewnością dla wszystkich byłoby lepiej, gdyby mogli pozostać w swoim kraju i żyć w pokoju. Naszym obowiązkiem jest im pomóc, zanim zostaną migrantami.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki