Logo Przewdonik Katolicki
zdjecie

Błażej Tobolski

Redaktor odpowiedzialny za dodatek poznański

Absolwent teologii i historii na UAM w Poznaniu

Prezydenckie „za”

17.04.15r

Zdecydowanie przeciw byli polscy biskupi. Ostrzegały, aby nie podpisywać konwencji także środowiska zaangażowane we wspieranie rodzin i obronę życia. Ale prezydent zdecydował inaczej.

Bronisław Komorowski ratyfikował już tzw. konwencję przemocową Rady Europy CAHVIO. Widać nie przekonały go ostrzeżenia, że konwencja nie wnosi żadnych nowych rozwiązań prawnych przeciwdziałających przemocy, a za to może prowadzić do destrukcji ideału małżeństwa i rzeczywistości rodziny, gdyż jej założenia wynikają ze skrajnej, neomarksistowskiej ideologii gender.
Wobec takiej decyzji głowy państwa, swoją stanowczą dezaprobatę wyraziły organizacje prorodzinne zrzeszone w Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. W opublikowanym właśnie oświadczeniu przypominają i ostrzegają raz jeszcze, że „Konwencja CAHVIO nie tylko nie służy eliminacji przemocy, ale należy przewidywać, że w wyniku jej wprowadzenia poziom przemocy wzrośnie. Doprowadzi do tego zwalczanie tradycji, małżeństwa i rodziny deklarowane w Konwencji”. Jak zauważają autorzy oświadczenia, Polska przeżywa dramatyczny kryzys demograficzny, a coraz więcej dzieci wychowywanych jest przez samotnych rodziców. Coraz powszechniejsze stają się też rozwody. Co gorsza, wiele rodzin żyje w trudnych warunkach materialnych. „Dodanie do tych kryzysowych zjawisk ideologicznej konwencji, która deklaruje wykorzenianie wartości rodzinnych, walkę z tradycją i religią, jest sprzeczne z naszą racją stanu” – zauważają członkowie PFROŻ-u.
„Za” prezydenta Komorowskiego daje do myślenia, czy rzeczywiście wie, co dla polskich rodzin jest najlepsze.
 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki