Logo Przewdonik Katolicki
zdjecie

Błażej Tobolski

Redaktor odpowiedzialny za dodatek poznański

Absolwent teologii i historii na UAM w Poznaniu

Dzień Uchodźcy

15.01.16r

Migranci i uchodźcy są dla nas wyzwaniem. Odpowiedź daje Ewangelia miłosierdzia.

Tak papież Franciszek zatytułował swoje Orędzie na 102. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy obchodzony w Kościele w niedzielę 17 stycznia. Mocno podkreśla w nim, że: „u korzeni Ewangelii miłosierdzia spotkanie i przyjęcie bliźniego przeplatają się ze spotkaniem i przyjęciem Boga: przyjęcie bliźniego to przyjęcie Boga!”. Przypomina też, że prawo do emigracji łączy się z chrześcijańskim obowiązkiem udzielenia gościnności, a gotowość przyjęcia z miłością drugiego człowieka powinna być typową dla ucznia Chrystusa postawą.
Dzień ten ma zwrócić naszą uwagę na problemy ponad 240 mln migrantów na świecie oraz obudzić poczucie odpowiedzialności za duchową i materialną pomoc dla „ludzi w drodze”. To dla nas również wyzwanie, zwłaszcza w czasie, gdy do Europy przybywają tak licznie imigranci i uchodźcy z różnych zakątków świata. Nie jesteśmy go w stanie dobrze podjąć bez modlitwy, do jakiej szczególnie tego dnia wzywa nas papież.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki