dzisiaj jest: poniedziałek, 24.11.2014 | Imieniny:
Informacje PK

Świadectwo krzyża

data dodania: 2011-04-28
autor: Marcin Jarzembowski

„Droga Krzyżowa z Janem Pawłem II” – to myśl przewodnia tegorocznego nabożeństwa ulicami Bydgoszczy, które odbyło się w sobotę wieczór przed Niedzielą Palmową. 

 

Modlitwę zorganizowało diecezjalne duszpasterstwo młodzieży. W tym roku poszczególne stacje były rozważane na trasie od bazyliki św. Wincentego a Paulo do Starego Rynku. – Jest to szczególny rok, w którym wszystkie wydarzenia podporządkowano beatyfikacji Jana Pawła II. Nie mogło być inaczej podczas tegorocznej Drogi Krzyżowej. Przygotowaliśmy ją tak, aby Ojciec Święty jeszcze bardziej do nas przemówił. Mogliśmy usłyszeć świadectwa ludzi, którzy z nim byli, znali go, ale również wypowiedzi samego papieża, kiedy zajmował głos w ważnych sprawach dotyczących na przykład poszanowania godności człowieka – podkreślił ks. Dariusz Białkowski.

„Krzyż Chrystusa jest najdoskonalszym objaśnieniem sensu cierpienia oraz jego wartości w życiu i historii. Krzyż jest wezwaniem do odpowiedzi miłością na miłość. Nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć w planach Bożych odpowiedź na pytanie, dlaczego cierpienie znaczy drogę naszego życia. Jednak dzięki wierze możemy osiągnąć pewność, że chodzi tu o plan miłości, w którym cała ogromna gama krzyży, małych i dużych, zmierza do całkowitego złączenia się w jedynym Krzyżu” – to jedno z wielu rozważań Jana Pawła II, które wypowiedział w 1983 r. podczas audiencji.

Świadectwa zostały wplecione w rozważania, a czytała je uczestnicząca w modlitwie młodzież.

poprzedni   |   następny wróć
right
left
Papież Franciszek w Ziemi Świętej