dzisiaj jest: sobota, 22.11.2014 | Imieniny:
Informacje PK

Moc Różańca

data dodania: 2010-10-15
autor: Barbara Sawic

We wtorek 5 października, w liturgiczne wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej, w sanktuarium jej urodzin i chrztu w Świnicach Warckich odbył się VII Kongres Kół Różańcowych Diecezji Włocławskiej.

 

W Głogowcu, sprzed domu rodzinnego s. Faustyny, o godz. 10 wyruszyła procesja z relikwiami świętej  do sanktuarium. Przy ołtarzu polowym odmówiono tajemnice radosne Różańca Świętego. W południe rozpoczęła się uroczysta Suma pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława A. Meringa. Homilię wygłosił kustosz sanktuarium ks. Janusz Kowalski. O godz. 15 wspólnie odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego, którą poprowadziły Siostry Matki Bożej Miłosierdzia, po czym nastąpiło rozesłanie.

W odczuciu wiernych biorących udział w modlitewnym spotkaniu Kongres Różańcowy jest wspaniałą okazją do medytowania nad Misterium Chrystusa „oczami Maryi”. – Odmawiając Różaniec, uczymy się od Maryi kontemplować piękno oblicza Chrystusa, doświadczać bezmiaru Jego miłości. Moim celem jest wprowadzenie na powrót do domu tradycji odmawiania Różańca, nauczenie i zachęcenie do tej modlitwy wnuków – zwierzyła się jedna z uczestniczek tegorocznego zjazdu.

poprzedni   |   następny wróć
right
left
Papież Franciszek w Ziemi Świętej