dzisiaj jest: wtorek, 30.09.2014 | Imieniny:
Przewodnik Katolicki 6/2014 » Edycja Diecezji Włocławskiej »

Uwaga: konkursy!

autor: Barbara Sawic

Z okazji X Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia, które obchodzić będziemy pod hasłem „Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu” (bł. Jan Paweł II, papież), Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Włocławskiej, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oddział Włocławek i Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku ogłaszają konkursy adresowane do uczniów i przedszkolaków.

 

Konkurs literacki na esej pt. „Ojciec Święty Jan Paweł II w obronie życia i godności człowieka” – dla szkół ponadgimnazjalnych.

Praca ma być dziełem autorskim, dotąd niepublikowanym. Nie może przekraczać trzech stron formatu A4 (czcionka „12” Times New Roman, interlinia 1,5, marginesy standardowe). Trzy najlepsze prace wyłonione na etapie szkolnym wraz z kartami zgłoszeń należy przesłać do 5 marca pod adresem: Kuria Diecezjalna Włocławska, ul. Gdańska 2/4, 87–800 Włocławek, z dopiskiem „Esej”. Nagrodą dla zwycięzcy będzie udział w sześciodniowej pielgrzymce na kanonizację bł. Jana Pawła II. Nagrodę ufundowała Caritas Diecezji Włocławskiej.

Konkurs na list do nienarodzonego dziecka – dla szkół ponadgimnazjalnych.

Wymogi formalne, dane informacyjne o autorze, termin i adres do wysyłki  – identycznie jak w konkursie na esej. Praca nie może przekraczać dwóch stron formatu A4.

Konkursy plastyczne:

„W obronie rodziny” – komiks, dla gimnazjów (może być praca zespołowa do 3 osób). Objętość: jedna strona A3 lub dwie strony A4, format poziomy, technika dowolna. Na odwrocie należy umieścić dane: imię, nazwisko i wiek autora, nazwę i adres szkoły, imię, nazwisko i nr telefonu opiekuna, oświadczenie, że praca jest dziełem autorskim i nie była dotąd publikowana. Nadesłanie pracy na konkurs traktowane jest jako wyrażenie zgody na udostępnienie danych osobowych (chyba, że uczestnik postanowi inaczej, dołączając do pracy stosowne oświadczenie).Do każdego wydruku czy kserokopii należy dołączyć płytę CD z pracą (format plików: 150 dpi RGB (JPG, PDF). Prace należy przesłać do 5 marca na adres Kurii Diecezjalnej Włocławskiej (adres powyżej) z dopiskiem „Mini komiks”.

„Jeden dzień z życia mojej rodziny” – dla przedszkoli i szkół podstawowych.

Format A3, technika: akryl, tempera, akwarela, pastel, olej. Prace wykonane w innych technikach nie będą oceniane. Konkurs należy przeprowadzić w grupach (klasach), a pięć najlepszych prac (wraz z kartami zgłoszenia) przesłać bądź złożyć do 10 marca w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli (sekretariat p. 101), ul. Nowomiejska 15 A,

87–800 Włocławek.

Na plakat promujący rodzinę – dla gimnazjów.

Format A3, technika dowolna. Pozostałe informacje,  termin i adres wysyłki (KPCEN Włocławek) identycznie jak w konkursie „Jeden dzień z życia mojej rodziny”. Do każdego wydruku lub kserokopii pracy należy dołączyć płytę CD (format plików jw.).

Na tradycyjną ozdobę wielkanocną – pisankę lub kraszankę – dla uczniów szkół specjalnych oraz młodzieżowych i specjalnych ośrodków wychowawczych.

Technika dowolna, trzy najlepsze prace wraz z kartami zgłoszenia należy przesłać (złożyć) w KPCEN do 10 marca.

Uwaga: wszystkie prace dostarczone do KPCEN stają się własnością organizatorów. Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele konsultanci KPCEN: T. Kozikowska i K. Zawacka, tel. 54 231 33 42, w. 18.

Wielki finał

Rozdanie nagród zwycięzcom odbędzie się 24 marca podczas konferencji regionalnej w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa nagrodzonych prac. Nagrodzone listy do nienarodzonego dziecka odczytają autorzy lub lektor. Później wystawa będzie przeniesiona do czytelni  KPCEN we Włocławku.

oceń artykuł:
0/5 (0)
poprzedni   |   następny wróć
Komentarze dodaj komentarz
 • Wszystko z Bogiem, nic bez Niego
 • Czas przygotowań spotkania Ojca Świętego Franciszka z młodzieżą w Krakowie absorbuje. Jest wymagający tak samo, jak finalne dwa tygodnie. Trudno powiedzieć, ilu duchownych i świeckich w Polsce pracuje nad projektami, których celem jest wprowadzenie Kościoła w atmosferę Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, którym patronują św. Jan Paweł II i św. Faustyna. Kulminacja wydarzenia  nastąpi w dniach 30–31 lipca 2016 r. 

  więcej »
 • "Znasz ty nasze dzieje?"
 • Rok temu na łamach „Ładu Bożego” ukazał się okolicznościowy artykuł z okazji stulecia kościoła parafialnego pw. Narodzenia NMP w Dobrej. W tym roku, 8 września, w uroczystość odpustową ku czci narodzenia Maryi, nastąpiło uwieńczenie jubileuszu.     

  więcej »
 • Procesja kochających serc
 • Charłupia Mała: miejscowość w pobliżu Sieradza, po raz pierwszy wymieniona z nazwy w dokumentach z 1339 r. Nad Charłupią góruje neogotycki kościół  pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zaprojektowany przez architekta Stefana Szyllera (1857–1933). To czwarty kościół w dziejach parafii, miejsce święte, sanktuarium Matki Bożej Księżnej Ziemi Sieradzkiej. 

  więcej »
 • Gdy serce bije głośniej od bomb
 •  2 września 1939 roku około godz. 15.00 na stojący na dworcu w Kole pociąg ewakuacyjny z Krotoszyna spadły niemieckie bomby. W nalocie, wskutek ostrzału lotniczego, a później w szpitalach w Kole i Koninie zginęło ponad 200 osób. W większości krotoszynianie i mieszkańcy Jarocina.

  więcej »
 • Tajemnice Bożego działania
 •  Zbliża się 30. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki – męczennika komunizmu i świadka wiary naszych czasów. We Włocławku, przy tamie, w sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kontynuowana jest budowa wieży orientowanej na miejsce męczeństwa, a przez to duchowo łączącej tamę ze świątynią, która jest sercem sanktuarium.

  więcej »
 • Srebrny jubileusz parafii
 •   „Cokolwiek się pomyśli, cokolwiek się uczyni, wszystko będzie na nasze konto zapisane”.  Słowa św. Maksymiliana M. Kolbego stanowiły motto obchodów 25-lecia istnienia parafii pod jego wezwaniem w Zduńskiej Woli.

  więcej »
 • Przemożna obecność Matki Nieustającej Pomocy
 •  Dekretem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa kościół ojców franciszkanów w Radziejowie (parafia Podwyższenia Krzyża Świętego) został ustanowiony sanktuarium maryjnym. Uroczystości pod przewodnictwem biskupa, z udziałem duchowieństwa franciszkańskiego i kapłanów naszej diecezji, odbędą się w niedzielę Podwyższenia Krzyża Świętego (odpustową) 14 września, podczas Mszy św. o godz. 17.00. 

  więcej »
 • "Narodowe" rekolekcje w Licheniu
 •  „Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami” – to tyłuł rekolekcji, które w dniach 18–23 sierpnia – za aprobatą biskupa włocławskiego Wiesława Meringa – głosił w Sanktuarium Maryjnym kapłan z Ugandy o. John Baptist Bashobora. Spotkanie rekolekcyjne zgromadziło dziesiątki tysięcy osób.

  więcej »
 • U Łaskawej Księżnej Kujaw w Błennej
 • Miejscowość Błenna leży na terenie powiatu włocławskiego, w gminie Izbica Kujawska. Zgodnie z administracją Kościoła katolickiego parafia Błenna należy do diecezji włocławskiej, dekanatu izbickiego. 

  więcej »
 • Odszedł do Pana
 •  We wtorek 19 sierpnia 2014 r., w Domu Chrystusa Dobrego Pasterza we Włocławku Michelinie, w 78. życia zmarł ks. prałat Bolesław Cieślak, wieloletni proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela we Włocławku. Kapłanem był 55 lat.

  więcej »
right
left
Papież Franciszek w Ziemi Świętej