dzisiaj jest: niedziela, 31.08.2014 | Imieniny:
Przewodnik Katolicki 6/2014 » Edycja Diecezji Włocławskiej »

Uwaga: konkursy!

autor: Barbara Sawic

Z okazji X Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia, które obchodzić będziemy pod hasłem „Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu” (bł. Jan Paweł II, papież), Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Włocławskiej, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oddział Włocławek i Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku ogłaszają konkursy adresowane do uczniów i przedszkolaków.

 

Konkurs literacki na esej pt. „Ojciec Święty Jan Paweł II w obronie życia i godności człowieka” – dla szkół ponadgimnazjalnych.

Praca ma być dziełem autorskim, dotąd niepublikowanym. Nie może przekraczać trzech stron formatu A4 (czcionka „12” Times New Roman, interlinia 1,5, marginesy standardowe). Trzy najlepsze prace wyłonione na etapie szkolnym wraz z kartami zgłoszeń należy przesłać do 5 marca pod adresem: Kuria Diecezjalna Włocławska, ul. Gdańska 2/4, 87–800 Włocławek, z dopiskiem „Esej”. Nagrodą dla zwycięzcy będzie udział w sześciodniowej pielgrzymce na kanonizację bł. Jana Pawła II. Nagrodę ufundowała Caritas Diecezji Włocławskiej.

Konkurs na list do nienarodzonego dziecka – dla szkół ponadgimnazjalnych.

Wymogi formalne, dane informacyjne o autorze, termin i adres do wysyłki  – identycznie jak w konkursie na esej. Praca nie może przekraczać dwóch stron formatu A4.

Konkursy plastyczne:

„W obronie rodziny” – komiks, dla gimnazjów (może być praca zespołowa do 3 osób). Objętość: jedna strona A3 lub dwie strony A4, format poziomy, technika dowolna. Na odwrocie należy umieścić dane: imię, nazwisko i wiek autora, nazwę i adres szkoły, imię, nazwisko i nr telefonu opiekuna, oświadczenie, że praca jest dziełem autorskim i nie była dotąd publikowana. Nadesłanie pracy na konkurs traktowane jest jako wyrażenie zgody na udostępnienie danych osobowych (chyba, że uczestnik postanowi inaczej, dołączając do pracy stosowne oświadczenie).Do każdego wydruku czy kserokopii należy dołączyć płytę CD z pracą (format plików: 150 dpi RGB (JPG, PDF). Prace należy przesłać do 5 marca na adres Kurii Diecezjalnej Włocławskiej (adres powyżej) z dopiskiem „Mini komiks”.

„Jeden dzień z życia mojej rodziny” – dla przedszkoli i szkół podstawowych.

Format A3, technika: akryl, tempera, akwarela, pastel, olej. Prace wykonane w innych technikach nie będą oceniane. Konkurs należy przeprowadzić w grupach (klasach), a pięć najlepszych prac (wraz z kartami zgłoszenia) przesłać bądź złożyć do 10 marca w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli (sekretariat p. 101), ul. Nowomiejska 15 A,

87–800 Włocławek.

Na plakat promujący rodzinę – dla gimnazjów.

Format A3, technika dowolna. Pozostałe informacje,  termin i adres wysyłki (KPCEN Włocławek) identycznie jak w konkursie „Jeden dzień z życia mojej rodziny”. Do każdego wydruku lub kserokopii pracy należy dołączyć płytę CD (format plików jw.).

Na tradycyjną ozdobę wielkanocną – pisankę lub kraszankę – dla uczniów szkół specjalnych oraz młodzieżowych i specjalnych ośrodków wychowawczych.

Technika dowolna, trzy najlepsze prace wraz z kartami zgłoszenia należy przesłać (złożyć) w KPCEN do 10 marca.

Uwaga: wszystkie prace dostarczone do KPCEN stają się własnością organizatorów. Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele konsultanci KPCEN: T. Kozikowska i K. Zawacka, tel. 54 231 33 42, w. 18.

Wielki finał

Rozdanie nagród zwycięzcom odbędzie się 24 marca podczas konferencji regionalnej w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa nagrodzonych prac. Nagrodzone listy do nienarodzonego dziecka odczytają autorzy lub lektor. Później wystawa będzie przeniesiona do czytelni  KPCEN we Włocławku.

oceń artykuł:
0/5 (0)
poprzedni   |   następny wróć
Komentarze dodaj komentarz
 • U Łaskawej Księżnej Kujaw w Błennej
 • Miejscowość Błenna leży na terenie powiatu włocławskiego, w gminie Izbica Kujawska. Zgodnie z administracją Kościoła katolickiego parafia Błenna należy do diecezji włocławskiej, dekanatu izbickiego. 

  więcej »
 • Odszedł do Pana
 •  We wtorek 19 sierpnia 2014 r., w Domu Chrystusa Dobrego Pasterza we Włocławku Michelinie, w 78. życia zmarł ks. prałat Bolesław Cieślak, wieloletni proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela we Włocławku. Kapłanem był 55 lat.

  więcej »
 • Bóg zaprojektował nam cuda
 •  Kłos zboża z botanicznego punktu widzenia jest „precyzyjnie zaprojektowanym urządzeniem”. Ma wykonać konkretne zadania. Jakże jednak nie postrzegać go jako cudu, znaku wszechmocy i dobroci Boga?

  więcej »
 • We własnym domu
 •  Kto zna polski charakter narodowy, zna i rodzaj jego nastawienia. Dociekamy:  dlaczego to czy tamto nie zostało zrobione? Kto jest temu winien? Czasem znamy winnych, i ich wskazujemy. Złorzeczymy, sączymy jad. Wielu z nas, pytanych o oczekiwania, nie zna nawet podstaw programu duszpasterskiego parafii, Kościoła, także planu działania rozwoju małej ojczyzny i Polski.

  więcej »
 • Sam na sam z Bogiem
 •  Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie staje się miejscem spotkań młodzieży. Po majowym spotkaniu młodych diecezji włocławskiej  – przystanku w drodze na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie 2016 r., w lipcu Brdów gościł młodzież z paulińskich parafii: polskich i zagranicznych.

  więcej »
 • Nasza religijność współczesna
 •  Co roku, w ostatnią niedzielę października, w kościołach w Polsce – również w diecezji włocławskiej – odbywa się liczenie wiernych. Celem jest zobrazowanie stanu polskiej religijności pośród tych, którzy deklarują się jako wierzący. Badania ukazują tendencję, jeśli chodzi o frekwencję wiernych podczas niedzielnych Mszy św. i liczbę osób przystępujących do Komunii św.

  więcej »
 • Im więcej dajesz, tym więcej otrzymujesz
 • Rozmowa z Bartoszem Mikołajczykiem  z Babiaka, dawcą szpiku kostnego, nauczycielem Zespołu Szkół w Brdowie, prezesem Młodzieżowego Klubu Sportowego „Brdów”.  

  więcej »
 • Pokój Pański niech zawsze będzie z nami
 • Istotą chrześcijaństwa jest jedność, pojednanie i wybaczenie. W tej intencji w sobotę 12 lipca w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brudnowie (dekanat nieszawski, gmina Waganiec) sprawowana była Msza św. wieńcząca inicjatywę ekumeniczną „Most Pamięci i Pojednania”. 

  więcej »
 • Przeszłość - z niej czerpiemy
 •  Rok 2014 jest dla parafii św. Wawrzyńca w Sławsku rokiem jubileuszowym: 400 lat temu odbyła się konsekracja kościoła. Głównym obchodom jubileuszu, połączonego z jubileuszem 40-lecia przyjęcia święceń kapłańskich przez proboszcza parafii ks. kanonika Benedykta Gembickiego, przewodniczył 14 czerwca biskup włocławski Wiesław Mering.

  więcej »
 • Wysoka kultura
 • Mamy prawo do dumy: w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Unii Europejskiej „Europa Nostra Awards” samorząd województwa kujawsko-pomorskiego otrzymał wyróżnienie specjalne za aktywną działalność na rzecz dziedzictwa kulturowego, w tym ochronę, konserwację i promocję zabytków. 

  więcej »
right
left
Papież Franciszek w Ziemi Świętej